fbpx

SGV 8/5

317,420.00ден

Хигиенско чистење без средства за чистење. Kärcher чистачите nа парea чистат економски и хигиенски – без хемија. Широкиот спектар на понудени галантерија ги прави овие апарати да се издвојуваат со голема удобност при ракување и ефикасно чистење на сите тврди површини : тврди подови, стакло и керамички површини, арматурните и текстилните површини.Неверојатни перформанси и комфорната употреба ја прават оваа машина посебно ефикасна . Професионален спектар на машини кој гарантира континуирано работење и за кратко време  подесување. Брза, лесна и практична за да се користи секаде.

Капацитет на резерварот 5.0-5.0 (l)
Излезна топлина 5.0-5.0  ( W)
Фазa/Фреквенција/Волтажа 1 /50 / 230 (Ph)(V)
Должина на приклучниот кабел 7.5 (m)
Притисок на пареата 8,0 (bar)
Мах. температура на бојлер 175 °C
Тежина на машината 40,0(kg)
Димензии (ДxШxВ) 640 x 495 x 965 (mm)

Нема на залиха

SKU: 1.092-010.0 Категории: ,