Category Archives: Совети за чистење во домот и градината

Луѓето ширум светот поминуваат приближно 3 часа и 20 минути за чистење секоја недела – ова е според студијата за глобалните навики за чистење што беше спроведена во име на Kärcher. За чист дом, се користат многу уреди за чистење или така наречени лекови за домаќинството. Без разлика дали е внатре или на отворено: Советите за тоа како правилно да ги користите уредите за чистење може да ви помогнат да ја направите вашата работа побрза и да имате повеќе време да уживате во пофините работи во животот.

Сите наши искуства во оригиналот на Kärcher

Знаеме што очекувате од вашата машина за перење под притисок: највисок квалитет, врвни перформанси и оптимална поддршка во текот на целиот работен век. Покрај тоа, автомобилот, терасата, олукот итн. треба брзо и темелно да се исчистат од сета секојдневна нечистотија. Исполнувањето на овие барања е во срцето на сè што правиме. И ние нудиме совршено […]

ЧИСТЕЊЕ НА БАЊАТА: нечистотија и бигор НЕМААТ шанса

Нема друга просторија во куќата каде што чистотата и хигиената се толку важни како во бањата. Постојат различни мислења за вистинскиот начин на чистење на тоалети, плочки, кади, тушеви, мијалници и така натаму. Со овие стручни совети, нечистотијата и вкоренетиот бигор во бањата немаат шанса. Брзо и лесно чистење: Врвни совети за чиста бања Без […]

ЧИСТЕЊЕ ПАРКЕТ И ЛАМИНАТ

Без разлика дали во дневната соба или спалната соба, во трпезаријата или ходникот: Дрвените подови направени од паркет или ламинат создаваат топла домашна атмосфера и во споредба со текстилните подови, многу лесно се чистат. На што да внимавате при чистење и нега и како да се ослободите од грозните траги без да го оштетите скапиот […]

Машини за чистење со вода под висок притисок од Kärcher.

Дојде пролетта – крајно време за чистење низ домот! Машините за чистење со вода под висок притисок Kärcher брзо и темелно ги чистат автомобилите, дворовите, олуците итн. и нудат совршено решение за секоја задача за чистење. Таму каде што претходно доминираше нечистотијата, потоа нема ништо друго освен чистота. WOW. Производ на годината: машина за чистење […]

Совети за чистење тепих

Зошто треба да се чистат теписите? Редовното чистење (одржување, повремено и темелно чистење) го враќа изгледот на вашиот тепих, го зголемува неговиот животен век и се грижи за хигиената. Бидејќи тепихот не е валкан само на површината, туку и во длабочината, неопходноста од чистење не се препознава директно. Многу е важно редовно да ја отстранувате […]

ЧИСТЕЊЕ НА ПРОЗОРЦИ

Чистењето на прозорците е една од најнепопуларните домашни работи. Потребна е рачна работа, чини време, а резултатот често не е ни задоволителен, бидејќи често се уште може да се видат ленти на стаклата на прозорот по чистењето. Со овие совети, прозорците може да се исчистат брзо и без остатоци од нечистотија. Колку често е потребно […]

Чистење на тапациран мебел

Погрижете се софата, фотелјите, седиштата за автомобили и душеците да останат беспрекорни Пријатна вечер на софата со закуски и пијалоци, деца или домашни миленици што се шетаат низ дневната соба – неочекувано, трошките и дамките се најдоа на тапацирот. И во автомобилот, не треба многу пред нешто да заврши на седиштата. Одржувајте го Вашиот тапацир […]

Чистач на тврд под – вратете го сјајот на Вашата сцена

Дали сакате само поудобно и побрзо да го исчистите подот? Или, дали целото чистење на подот се одвива во еден момент, идеално без претходно чистење со правосмукалка? Класичен со кабел или безжичен со моќна батерија и максимална слобода на движење? Имаме силно решение за секоја задача – и вие имате избор. За само бришење, најдобро […]

Три најголеми заблуди во врска со фирмата KÄRCHER.

1. KÄRCHER Е САМО ЧИСТЕЊЕ СО ВОДА ПОД ПРИТИСОК   Што е точно: Kärcher е број еден во светот во чистењето, грижата и одржувањето. Од откривањето на првиот чистач – компресор на топла вода во Европа во 1950 година, Kärcher континуирано ја проширува својата палета на производи и ја оптимизира за секоја индустрија и за […]

Безжичен чистач на прозорци – брз и мултифункционален

Без траги и линии. Безжичното чистење на прозорци обезбедува чистота без линии и без капење на валкана вода. Чистачот на прозорци не само што ги чисти прозорците брзо и ефикасно, туку и сите мазни површини како што се работни маси, огледала, врати и плочки. Чиста без траги. Три пати побрзо. Не само за прозорци. Безжичен […]