Monthly Archives: август 2020

Совети против прашина и нечистотија во домот

Кој не го знае тоа? Но набрзо станот уште не расчистен од прашина, доаѓа новиот сив слој што го опфаќа мебелот и подовите. И работата започнува одново. Тоа може да биде фрустрирачко. Затоа не е изненадувачки што некој не е подготвен да ја сработи оваа домашна работа. Еве неколку совети како да се ослободите од […]

Чистење на автомобилот – направете го тоа со Kärcher

Станува сè потешко да се погледне низ валканата шофершајбна на автомобилот? … Или пак, малите деца оставаат тони трошки од колачи и сок на задното седиште? … И најпосле, време е за темелно чистење на автомобилот. Со вистинската опрема на Kärcher , ова може да се направи брзо – и исто така забавно. ЧИСТЕТЕ ЧЕКОР […]

Чистење на тераси со Kärcher PCL 4

Чистачот на тераси Kärcher PCL 4 Нема повеќе исцрпувачко рибање на терасата: Благодарение на чистачот за двор PCL 4, дрвените подови во надворешната област никогаш не треба повторно да се чистат со рака. Уред за чистење на тераси PCL 4 Бидејќи нечистотијата прави трепет. Нема повеќе исцрпувачко чистење: Благодарение на новата алатка за тераса PCL […]