fbpx

Author Archives: klintek

Совети против прашина и нечистотија во домот

Кој не го знае тоа? Но набрзо станот уште не расчистен од прашина, доаѓа новиот сив слој што го опфаќа мебелот и подовите. И работата започнува одново. Тоа може да биде фрустрирачко. Затоа не е изненадувачки што некој не е подготвен да ја сработи оваа домашна работа. Еве неколку совети како да се ослободите од […]

Чистење на автомобилот – направете го тоа со Kärcher

Станува сè потешко да се погледне низ валканата шофершајбна на автомобилот? … Или пак, малите деца оставаат тони трошки од колачи и сок на задното седиште? … И најпосле, време е за темелно чистење на автомобилот. Со вистинската опрема на Kärcher , ова може да се направи брзо – и исто така забавно. ЧИСТЕТЕ ЧЕКОР […]

Чистење на тераси со Kärcher PCL 4

Чистачот на тераси Kärcher PCL 4 Нема повеќе исцрпувачко рибање на терасата: Благодарение на чистачот за двор PCL 4, дрвените подови во надворешната област никогаш не треба повторно да се чистат со рака. Уред за чистење на тераси PCL 4 Бидејќи нечистотијата прави трепет. Нема повеќе исцрпувачко чистење: Благодарение на новата алатка за тераса PCL […]

ХИГИЕНСКИ ЧИСТО ДО ПОСЛЕДЕН ДЕТАЛ

100% хигиена во време на „Ковид-19“ – чистење на пареа во индустријата. Чистење на пареа во борбата против Ковид-19 Kärcher ги тестираше своите машини за чистење на пареа за нивната ефикасност во борбата против вирусот корона. Ковертирани вируси, како што се Coronavirus SARS- CoV-2, може да станат безопасни со високи температури. Кога се користи правилно, […]

Со Kärcher вратете го сјајот на Вашиот дом

Чистачите под висок притисок Kärcher чистат: автомобили, двор, поплочени патеки, олуци, фасади и слично. Нудат идеално решение за брзо и темелно чистење чистење во куќата и дворот. Онаму кадешто доминираше нечистотијата, сега нема ништо друго освен чистота. Со Kärcher можете да ја надградите домашната околина и да ја вратите вредноста на Вашиот имот: од старо […]

Зошто да купам Kärcher машина за чистење со вода под притисок?

Kärcher машините за чистење со вода под притисок нудат вистинско решение за секоја задача за чистење! Следниве области на примена во согласност со искуството се вклучуваат во чистење на куќи и градина: ТУКА ПРОНАЈДИ ГО ВИСТИНСКИОТ УРЕД ЗА ЧИСТЕЊЕ СО ВОДА ПОД ПРИТИСОК ПРИЧИНА Зашто едно домаќинство треба да користи машина за чистење со вода […]

Кога хигиената е најважна – втор дел: Дезинфекција со тестирани Kärcher Professional машини за чистње со пареа против (Corona-COVID-19)

  Од објавувањето на нашите први информации за (Corona-COVID-19) во првиот дел Кога хигиената е најважна на 22.03.2020 година, влијанието на вирусот корона врз животот во светот достигна незамисливи димензии Борбата против вирусот SARS-CoV-2 не само што стана регионален аспект, таа стана суштински важна за нашиот секојдневен живот Ефикасноста на Kärcher машините за чистење со […]

Дезинфекциско чистење со пареа (COVID-19)

Светската појава на сериозни болести како грип и СОВИД-19 ја зголемува свеста за хигиенско чистење Kärcher веќе нуди далекусежни машини и портфолио на детергенти за хигиенски методи за чистење, како што е дезинфекциско чистење Ние ќе Ви помогнеме да разберете како можете да ја подобрите хигиената со дезинфекциските методи за чистење од Kärcher Тековно ниво […]

Чистење на подот: Машинско чистење и дезинфекција (Kärcher машини за рибање и смукање)

Покрај уредите за рачно чистење, Kärcher машините за чистење на подот (машини за рибање и смукање) се користат за влажно чистење на тврди и еластични подни облоги. Уредите можат во еден чекор влажно да ја рибаат подната облога и  да ја вшмукаат валканата течност. Ова значи дека чистењето се изведува особено хигиенски и ефикасно во […]

Површинско чистење за заштита од контактни инфекции

Чистењето на површините не само што служи за естетика да се отстранува видливата нечистотија, туку е пред се за хигиената и здравјето. На пример, пренесувањето на болести е спречено. Ова е особено важно во јавните објекти, но и во канцелариите – таму каде што луѓето редовно се среќаваат. Методи за хигиенско чистење Со цел да […]